Esimene tööpäev

Karantiin möödus vaevaliselt. Kui algselt tundus, et polegi väga hull, siis 7 päeval juba hakkas ära tüdinema. Kuskile minna ei saa, kõik on teleka vaatamisest ja vedelemisest väsinud ja närvilised. Enamasti kella 16 olid tegevused ennast ära ammendanud. Ma pole kunagi varem nii õnnelik olnud nähes kraanikausis suurt kuhilat pesemata nõusid. See oli vähemalt mingi tegevus millel oli algus ja lõpp ning kasutegur. Peale 10 päeva aga hakkas kuidagi kergem. Ilmselt harjus aju lõpuks ära selle mõttega, et lihtsalt passimine on ka tegevus. Natuke sai siin tegeldud nende fellowshipi asjadega ka, nii et viimased päevad läksid juba rahuldavalt.

Laupäeval 28.08 vabanesime ametlikult karantiinist. Kuna aega oli vähe ja tegema pidime palju, siis tormasingi kohe hommikul kokkulepitult ühte korterit vaatama. Seejärel käisime endale kohaliku telefoni numbrit ja pangakontot avamas. Ja siis veel toidupoodi jne., nii et päeva lõppu tähistasin kahe raku, valutavate säärte ja ühe külma õllega – läbitud distants 13 km.

Pühapäev kulges sarnaselt. Käisin ühte elamist vaatamis ning siis veel lisaks muud asjatamised nagu enda sülearvuti Apple esindusse viimine jms. Täpsustuseks nii palju, et meie armas noorem poeg tahtis ka teada saada, mis asi see sülearvuti on ning tõmbas arvuti söögilaua pealt põrandale. Peale seda enam arvuti ei laadinud, nii et olin juba kindel, et midagi on katki läinud. Kirjutasin isegi juba kindlustusele, et mis nüüd saab. Kuid Apple esinduses õnneks selgus, et kõik töötab kenasti.

Rääkides sellest, siis peab nentima et Apple esindus töötab nagu kellavärk. Siin on võrreldes Eestiga palju enam covid viirusest tingitud piiranguid. Igasse poodi peab sisenema näomaskiga. Poodi lastakse teatud arv inimesi korraga ja iga poe ees on järjekord , mis ei taha edasi liikuda. Kuid Apple esinduses tuldi kohe sinult küsima, et mis mure on. Siis anti orienteeruv aeg kuna tagasi tulla millest teavitati sõnumi teel. Ning siis pidi veel veidi ootama ning saigi juba oma murega poodi sisse minna. Nii et vaatamata piirangutele oli kõik väga sujuv.

Teine asi, mis Calgarys kohe silma torkab on see et kõigil on kastiga suured autod. Kuigi kõnniteed on ka olemas ning ühistransport, siis ilma autota siin keeruline. Kui Eestis on mõni suur supermarket ikka lähedal ja Tallinnas käib buss iga 5-10 min tagant, siis siin on lähim korralik pood 30 min kaugusel ning sealt käeotsas midagi koju rebida on kindel viis kuidas endale song saada. Seega peame ka varsti autoostu ette võtma. Kuid esmalt vaja uurida kuidas kindlustusega lood on, pidavat keeruline olema.

Elamise leidmisega pole õnne olnud. Üks meile meeldis mida käisin vaatamas kuid tahtsid 12 kuuks üürilist. See oleks tähendanud seda, et oleksime maksnud pea kaks kuud mitte millegi eesti. Üürile andja oli kuidagi kergelt passiiv-agressiivne ka. Tahtis saada küll isikukoodi ja siis passikoopiaid (mis küll pidi olema tavapärane praktika siin kandis nagu selgus) ning küsis palju ma teenin ning saada oma fellowshipi lepingu koopia ka jne. Ja peale kõike seda pidin kohe järgmiseks päevaks raha ülekandma ning kui ma söendasin mainida, et nii kiiresti ma ei suuda seda teha, sain vastuseks sapise “kas nii hakkab nüüd siis olema iga kuu?” . Ja nagu kirss tordi peal oli lõpuks rendileping, kuhu oli väljakolimise kuupäevaks pandud tulevase aasta september. Jällegi ma võin eksida, aga kas ma siis mitte ei pea maksma ka Septemberi eest ? ehk kokkuvõttes oleks lepingu pikkus 13 kuud ? Nii et ütlesime viisakalt ära.

Täna oli esimene tööpäev, mis oli üsna hektiline. See Rockyview General Hospital on ikka paras kombinaat. Majas pole mitte ühtegi sirget koridori (ok kerge liialdus), nii et vaatamata sellele, et ma kondasin terve päeva majas ringi ei saanud ma lõpuks koju minnes ikkagi aru kuidas välja saada. Muidugi ühtegi parooli ja kasutajatunnust mul ei olnud, mida oli ka arvata. Personal oli see eest väga sõbralik ning aitasid igati, et asjad kiiresti korda ajada.

22 thoughts on “Esimene tööpäev”

  1. Pingback-viide: how to use dapoxetine daily
  2. Pingback-viide: zithromax drug class
  3. Pingback-viide: med priligy
  4. Pingback-viide: prednisone 10mg daily
  5. Pingback-viide: herbal sildenafil
  6. Pingback-viide: banana stromectol
  7. Pingback-viide: clavivermecta 12
  8. Pingback-viide: deltasone price cvs

Kommenteerimine on suletud.