Halloween

Oktoober oli kokkuvõtlikult kiire ja töine kuu. Kahjuks kuhugi väga minna ei saanud sest vahemaad on pikad ja minekuks peab olema aega. Ja kuna mul oli ainult üks täiesti vaba nädalavahetus, mis langes plaanitult kokku Augusti sünnipäevaga, siis väljasõite me teha ei jõudnud.

Rääkides Augusti sünnipäevast, siis see oli täitsa lõbus päev ning sünnipäeva moodi. Siin Calgarys elab üks tore Eesti pere kellega oleme hakanud lähemalt suhtlema. Nemad tulid külla koos enda lapsega, kes on peaaegu sama vana nagu August. Nii vurasid kolm pägalikku siin ringi ning täiskasvanud said omavahel juttu rääkida. Tore on emakeeles rääkida teiste Eestist pärit inimestega, kes näevad asju sarnaselt meile endile. Siis saab veidi nalja teha kohalike autohulluse ja tarbimiskultuuri üle. Kuid muidugi kõige toredam oli see, et August sai sünnipäeva pidada kingituste, õhupallide ja kõige muu sinna juurde kuuluvaga. Isegi halb tunne, et vedasime ta siia, kus tal mängukaaslaseid ei ole ja kõik räägivad võõrast keelt. Vähemalt sellistel hetkedel on tunne, et saame talle anda seda, mida tema vanuses poiss vajab.

veidi retro pilt, aga ma ei viitsi suurest kaamerast paremaid pilte välja võtta kuna olen laisk

Maria tegi vaatamata meie köögi kasinale inventarile maitsva söögi ja koogi. Ning õhtut nautisime kohalike käsitöö õllede ja Barola veini seltsis. August sai endale sünnipäevaks laari mänguasju, mis paneb mõtlema, et kuidas me küll kõik selle modru siit ära viime, kui lahkumise aeg kätte jõuab. Eks aeg annab arutust.

Sellest järgneval päeval pidime poodi minema. Mõlemad poisid kasvavad nii kiiresti ning paratamatult vaja neile riideid juurde osta. Eelkõige mure jalatsitega. Üritasime plaanida poes käiku nii, et hundid söönud ja lambad terved ehk teisisõnu Leonard maganud ja August veel piisavalt ärkvel. Kuid nii nagu väikeste lastega ikka, siis isegi parima planeerimise puhul ei lähe asjad alati päris nii nagu planeeritud. Saime siiski poes käidud ning mõlemale poisile ka jalatsid ostetud. Kuid esmane plaan rahulikult riideid valida ja proovida asendus poes üsna kiirelt “raba ja jookse” taktikaga. Sellised käigud väsitavad rohkem kui valvepäevad.

Nädal kulges töö osas tavapäraselt. Üritan oma aega jagada kolme kolleegi vahel. Mis tähendab, et väga palju vaba aega muuks ei jää. Enamus päevi ma kas opereerin või assisteerin. Õnneks ei pea eriti paberitööga tegelema kuna siin selleks eraldi koolitatud õed kellest ma ka kuskil varem kirjutasin. Lisaks satuvad siia vahepeal meditsiinitudengid, kes on üldiselt tublid. Kuigi ma olen enamvähem kursis kuidas siin arstiteaduskonda astumine käib, siis nende õppetöö osas puudub mul ülevaade. Kuid muljetavaldav kuidas 5-6 aasta arstitudengid ilmuvad esimesel tööpäeval kell 7:00 osakonda ning peale esimest päeva juba dokumenteerivad kenasti ning suudavad kliiniliselt mõelda.

Möödunud nädalavahetusel oli Halloween. Ja võib öelda, et kõik mida filmidest ja sarjadest näeme peab paika. Siin on see tõesti väga suur asi. See aasta seoses covid pandeemiaga oli melu väiksem kuid vaatamata sellele olid paljudel kaunistused väljas. Ja kaunistuste all ei pea ma silmas lihtsalt mõnda küünalt ja kõrvitsat. Ei ei.. siin võtavad asjad ikka teised mõõtmed. Mitme meetrised täispuhutavad kollid, heli- ja valgusefektid ja igast muud sorti kraam. Me olime minu juhendajal külas kellel 5a kaksikud. Peale õhtusööki läksime kõik koos kommi jahile. August oli esmalt nii ähmi täis, et mis värk on, miks niisama kommi antakse. Kuid lõpus oli juba selline lõvi, et ronis igale poole tuppa sisse oma ämber uhkelt välja sirutatud ning nõudis kommi.

Eestis on ka tähtpäevad, aga mul on tunne, et siin osatakse rohkem rõõmu nendest tunda. Keegi ei käsi sul maja kaunistada või nende asjadega kaasa minna, aga enamus teevad seda, sest see on hea põhjus päev kuidagi eriliseks muuta. Meil Eestis on jõulu ootus millele järgneb jaanipäeva ootus. Ja kui jõulud tulevad, siis kogu fookus on 24-25 detsembril. Siin inimesed naudivad, et iga kuu on mingi päev mida oodata ja milleks valmistuda. Ma ei saanud enne sellest ise ka aru ja pean nentima, et igasugune pühade eelne kaunistamine ei ole nö my thing kuid hakkan vaikselt mõistma.

Arstid teevad siin tõesti palju tööd sest töö hulk võrdub otseselt sinu teenistusega. Seda enam oskavad nad nautida vaba päeva. Kui ma küsin oma kolleegidelt kellel on pered, et mida nad nädalavahetusel ette võtsid, siis senimaani pole ma väga kuulnud, et keegi oleks niisama kodus passinud. Esimesel vabal võimalusel minnakse matkama, sportima või muul moel oma väärtusliku aega veetma. Ja me oleme hakanud samamoodi tegema. Või vähemalt proovime. Kui teed 60 tunniseid töönädalaid väga intensiivses töökultuuris, siis ma ei taha raisata seda vaba nädalavahetust, päeva või tundi selleks, et vedeleda niisama. Pealegi oleks patt seda siin teha, arvestades et meist paari tunni kaugusel on täiesti maagiline loodus.

Eile võtsin päeva vabaks kuna lubas pikalt, et saab olema viimane ilus ilm (loe: soe) enne talve tulekut. Siin vahepeal oli meil juba -15 kraadi ning lumis maas, mis asendus +18 kraadiga eile. Sõitsimegi Canmore ja käisime Bow River Loopi rajal. Väike jalutuskäik ja piknik – perfektne päev.

9 thoughts on “Halloween”

  1. Pingback-viide: priligy for bph dosing
  2. Pingback-viide: albuterol inhaler 108 mcg
  3. Pingback-viide: best prices for tadalafil

Kommenteerimine on suletud.