Miks Ma Seda Endaga Teen ?

Tere,

Minu nimi on Märt Mikkal ja olen hetkel veel  viimaseid kuid resident. Kes ei tea, siis resident on keegi kes omandab peale arstiteaduskonna lõpetamist kitsamat eriala. Minu erialaks on uroloogia.

Ilmselt peab paika, et inimesi kes lähevad arstiteadust õppima iseloomustab üldiselt armastus uute teadmiste vastu. Miks muidu võtta ette 6 aastat ülikooli ja veel lisaks sõltuvalt erialast keskmiselt 5 aastat täiendavat õpet, et saada eriala arstiks. 

Võiks ju mõelda, et peale 11 aastat õppimist aitab küll, aga mõnele sellest ei piisa. Mõni soovib veel kitsamalt oma erialasse minna ning selleks ongi loodud süsteem mida inglise keeles nimetatakse fellowshipiks .  Oma olemuselt on see veel täiendavad 1-2 aastat subspetsialiseerumist. 

Ja just seda plaanin ka mina ette võtta Kanadas. 

Kuid Miks ? Õigustatud küsimus. 

Eestis on 1.3 miljonit inimest, mistõttu paljud haigused esinevad harva. Ja kui neid avastatakse, siis sageli puudub meil kogemus nendega. Lisaks on Eestis neli suuremat uroloogilist keskust ning niigi haruldased juhud kipuvad hajuma nende nelja keskuse peale, mistõttu sageli ollakse keerulise küsimuse ees. Mis on parim ravi antud patsiendile ? Ning kuidas oleks korrektne sellist patsienti käsitleda. 

Seetõttu ongi mul soov minna ennast täiendama Kanadasse, täpsemalt Calgarysse , mis oma ümbritsevate piirkondadega moodustab 2 miljoni inimesega asustatud ala. Ja kus kõik uroonkoloogilised haiged koonduvad ühte haiglasse ja saavad seal ravi. 

Sealt saadavad praktilised kogemused ja ka tutvused aitavad Meie inimestel saada veelgi kõrgema tasemega konsultatsiooni ja meditsiiniabi. 

Kuid kõik see nõuab suurt pingutust. Mitte ainult vaimset vaid ka finantsilist. See on ka põhjus miks ma selle blogi lõin ja pöördusin abipalvega sponsorite poole. Senimaani olen enda kuludega saanud hakkama kuid edasi on ainult ülesmäge minek. Kanada poolsete dokumentide korda ajamine, lennud, kohapealne majutus ja kõik muu nõuab suurt rahalist väljaminekut, mida Eesti residendi palgast pole võimalik tasuda. 

Seega pöördungi Teie poole abipalvega. Kellel võimalik ja tahtmist praegusel raskel ajal aidata, siis üks viis kuidas toetada Eesti meditsiini on toetada arstide haridust. Lõppude lõpuks on üldine meditsiini tase summaarne tulem kõikide üksikute arstide, õdede ja hooldajate individuaalsetest oskustest. 

Juba ette teid tänades,

Märt M. 

One thought on “Miks Ma Seda Endaga Teen ?”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga