November

Ma alustan igat postitust sama moodi, aga ma tõesti ei saa aru kuhu aeg lendab. Enda arust just kirjutasin pikalt ja laialt ning nüüd vaatan, et sellest juba kolm nädalat möödas.

Tööl on kiire nagu ikka. Mis on siin huvitav on see, et laparoskoopiat laiemalt teeb ainult üks uroloog. Nefrektoomia on ainuke operatsioon mida enamus siin laparoskoopiliselt teeb. Valdavalt tehakse lahtiseid operatsioone või kasutavad robotit. See mulle iseenesest sobib, sest üks põhjus siia tulekuks oligi rohkem näha ja teha lahtiseid lõikuseid. Aga roboti fänn ma küll ei ole. See on ainult opereerivale kirurgile hea. Assistendi jaoks on see tunduvalt keerulisem ning laparoskoopia oskustest suurt kasu alguses ei ole. Õnneks ei ole ma pidanud väga palju seal assisteerima.

Vaikselt hakkab siin ka pandeemia võimust võtma. Siin on küll maski kandmise kohustus avalikes ruumides olnud juba augusti kuust saati. Aga vaatamata sellele on juhtude arv tõusmas ning nüüd on spordiklubid jms. ka suletud. Restoranid ja baarid võivad minu teada veel päeval tegutseda kuid peavad kella 22 paiku uksed kinni panema. Lisaks ei tohi inimesed koguneda, külla tohib tulla maksimaalselt kaks inimest vms. ning koolid on kinni. Aga õnneks kasiinod on lahti 😀

Kogu see corona asi muidugi tähendab seda, et kuskile väga minna ei tahagi. Koguaeg keegi tahab sulle des ainet kätele pihustada, igal pool sildid üleval et hoidke pikkivahet, poodi lastakse korraga käputäis inimesi ning palutakse poes mitte midagi katsuda. Samamoodi ei saa puhkusele minna, koolitustel käia ning isegi tuleb välja, et raamatuid ei saa raamatukogust tellida samal põhjusel. Ei oskagi kuidagi sellesse suhtuda. Ühelt poolt ma saan aru, et sotsiaalne distantseerimine on ilmselt mõistlik haiguse leviku pidurdamiseks. Teisalt jälle hakkab kogu see olukord nii ajudele, et veidi selline “põrgusse kogu see jama” tunne tekib. Vähemalt siin on võimalus vabal nädalavahetusel sõita kuhugi looduskaunisse kohta ja sedasi endal mingit tegevust leida. Ilma selleta oleks ikka väga keeruline.

Vahepeal oli meil autoga probleeme. Pidime eelmine nädalavahetus rahvusparki sõitma kuid nagu tellitult hommikul auto käima ei läinud. Probleem tundus olevat akus, aga sellest teadmisest oli vähe kasu kui sul pole midagi ega kedagi kust abi kiiresti saada. Seega pidime oma plaanid ümber tegema. Õhtu poole saime ühe sõbra abiga autole nö “jump-starti” tehtud ning sain minna sõitma, et akut veidi laadida. Tänu sellele sain esmaspäeval masina käima ning viisin parandusse. Lisaks akuprobleemile selgus, et ka veepump on läbi ja vajab vahetust. Seega terve nädal sisuliselt liikusin ühe kolleegi, Uberi ja enda kahe jala abil. Mis oli üsna tüütu. Poest midagi väga osta ei saa sest ei jaksa seda koju vedada jms. Õnneks eile sai auto korda, nii et hea meel. Parandus oli küll kallis, aga samas parem nii kui et keset plaanitud pikka reisi jookseb mootor kokku. Ma loodan, et see jäi nüüd viimaseks paranduseks, sest muidu muutub antud auto ülalpidamine väga kalliks.

11 novembril oli siin järjekordne püha. Seekord oli selleks nn Remembrance day ehk päev mil meenutatakse sõjas langenuid. Kuna tegemist oli vaba päevaga siis tekkis mõte, et võiks mõne töökaaslasega minna kergele õllele. Asi muidugi eskaleerus, nii et lõpetasime ühe kolleegi juures viskit juues. Ilmselt vanus on oma töö teinud, aga järgmine päev oli üsna vilets olla ning seda ma väga meenutada küll ei soovi.

Täna (28 nov) tegime teoks meie eelmise nädala plaani ja sõitsime Banffi. Kahjuks jah poisid veel nii väikesed, et midagi suuremat ja tõsisemat ette võtta nendega veel ei saa. Seega meie ekskursioonid piirduvad enamasti kohtadega kuhu saab autoga kohale sõita ning mis ei eelda väga pikka matkamist. Tänan käisime siis ühe mäe otsas gondliga vaadet nautimas ning veidi seal jalutamas.

22 thoughts on “November”

 1. Pingback-viide: max dose of dapoxetine
 2. Pingback-viide: prasco generic cialis
 3. Pingback-viide: warnings for erythromycin
 4. Pingback-viide: generic tadalafil 40 mg
 5. Pingback-viide: priligy 30
 6. Pingback-viide: walmart ivermectil price
 7. Pingback-viide: generic dapoxetine 60 mg
 8. Pingback-viide: tadalafil sample
 9. Pingback-viide: stromectol 6 uses
 10. Pingback-viide: t plaquenil
 11. Pingback-viide: deltasone trimox
 12. Pingback-viide: ivermectin en mexico

Kommenteerimine on suletud.